• 1 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 2 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 3 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 4 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 5 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
baner

ONAIR Server

ONAIR server

Nemáte studio? Nevadí!

V případě, že nemáte studio, zajistíme Vám provoz Windows/linux PC u nás. Žádný server nemusíte kupovat. Virtuální servery také nejsou nejvhodnějším řešením. Potřebujete prostě fyzický, vyhrazený server, který Vám zapůjčíme.

Pomocí dálkového přístupu si budete moci plně ovládat své vysílání na dálku, aniž byste museli zajišťovat stále běžící PC a internet u Vás. Námi dodaný vyhrazený fyzický server s operačním systémem dle Vaší volby je připojen na 100MB/s linku. Může Vám posloužit i k dalším účelům, které Vás jen napadnou. Používáme pouze prověřené značkové DELL stroje. Server není nijak sdílen s žádným dalším uživatelem, máte tak plně k dispozici celý hardware serveru. Server je ideální pro náročná nasazení, kdy si sami nemůžete dovolit pořídit a provozovat vlastní značkové hardware řešení na rychlé síti.

Konektivita:
Servery připojujeme přímo v prostorách mysoft.cz, kde působíme, na naši interní gigabitovou síť, která má venkovní konektivitu 100mbit IN a 10mbit OUT. Standardně serverům přiřazujeme lokální (neveřejnou) IP adresu a z hlavní veřejné IP adresy rovnou namíříme rozsah 10 portů, které přidělujeme my. Server tak má 10 portů přímo dostupných i z veřejné IP adresy. Za poplatek je možné server přímo připojit na vlastní veřejnou IP adresu s plným rozsahem (zde je server ovšem bez ochrany naším firewallem, jelikož je mu IP asociována přímo).

Dálková správa:
Možností dálkového přístupu máte více, jelikož stroj je přímo spravován Vámi. Můžete si tak nainstalovat vše, dle své libosti, tedy jak VPN (doporučujeme Hamachi), tak TeamViewer, VNC, LogMeIn, či další nástroje dálkové správy na úrovni plochy, či lokální sítě.

Služby v ceně:

 • K dispozici je možnost přímého fyzického restartu serveru operátorem (průměrně 22 hodin denně je zde personál)
 • Máte možnost nechat si připojit do stroje další zařízení dle Vaší potřeby (disk, USB zařízení, PCI kartu...), kdy toto zařízení dodáte, náš technik jej připojí a při ukončení smlouvy Vám tato zařízení vrátíme zpátky
 • Zapůjčení, spotřeba, datový provoz značkového serveru DELL je v ceně
 • Klimatizovaný rack se zálohou elektrické energie (10 minut UPS v denním režimu, 40 minut UPS v nočním režimu, přímý automatický start generátoru až na 6 hodin výpadku)
 • Monitoring dostupnosti (metoda PING, HTTP test, FTP test, MYSQL test a další) s notifikací výpadků
 • Licence na Windows XP Professional je v ceně (operační systém si ale můžete zvolit sami)
Jednorázové poplatky:
 • Konfigurace a instalace serveru FULL (3.4GHz, 1024MB RAM, 40GB disk, 20GB na síťovém úložišti, gbit síťová karta) 1 999Kč.
Pravidelné poplatky:
 • Měsíční poplatek za zapůjčení a provoz serveru LIGHT/NORMAL/FULL je stanoven na 550Kč.
Doplňkové služby:
 • Každých dalších 10GB prostoru na síťovém úložišti 15Kč/měsíčně
 • Další série portů vychází na 10Kč měsíčně za každých 10 dalších portů
 • Vlastní veřejná IP adresa je za 200Kč/měsíčně.
 • Pro členy je možné za příplatek 100Kč měsíčně na serveru s Windows mít aktivovánu licenci na Radio Profesional 8 FULL (jiné verze RP pro tuto službu nenabízíme).
Upozornění:
Server není určen jako stream server, ale je primárně dimenzován pro generování hlavních streamů v běžných kvalitách (32/64/128kbps), které putují právě na k tomu určený stream server. Server by to sice zvládal, ale konektivita tomu neodpovídá. Data Vám nijak nelimitujeme, ale trvalé vytížení 384kbps již považujeme za maximum. Špičkově však můžete využít celé odchozí pásmo až 10mbit (síť je inteligentně řízena velmi propracovaným routerem).

Možnost bezplatného vyzkoušení:

Máte-li vážný zájem o náš server, ale pokud chcete mít opravdu jistotu toho, jak to celé funguje, nabízíme Vám možnost jednodenního vyzkoušení k tomuto určeného serveru. Kontaktujte nás a my Vás zařadíme do pořadníku k testování. Pro velký zájem prosíme o trpělivost s aktivací.

Na testovacím serveru před odevzdáním nenechávejte žádná, pro Vás důležitá data. Pro dalšího zájemce obnovujeme celý server ze záložního image, takže byste o svá data přišli. Stejně tak se mažou všech na data na datovém úložišti, které je mimo server a je součástí testovacího prostoru.

Parametry testovacího serveru:

Značkový server DELL. CPU Intel Pentium 4, s taktem 2.0 GHz, RAM 512MB, pevný disk 20GB (rozdělen na disk C: 16GB a disk R: 4GB). Sťové disky S:, M:, W: se společnou kapacitou 40GB (kapacitu mezi sebou sdílejí, je jen na Vás, kde využijete více a kde méně). Součástí testů je aktivovaná plná verze odbavovacího systému Radio Profesional 8 FULL včetně ukázkového nastrojení (naše 100%tní tvorba, tedy autorsko-právně zcela v pořádku) a stream 128kbps pro maximálně 5 posluchačů včetně aktívního kodéru. Předaný testovací server rovnou vysílá.

Server zapůjčíme jen a pouze pro otestování funkčnosti vysílání a dálkové správy rádia. Nesmí být během testu používán k jinému účelu.

Copyright © 2017. TOPRadio.cz Rights Reserved.


Facebook flicker